+370-645-16666
SUSISIEKITE

Kas yra xenonai / ksenonai ?

Kas yra xenonai / ksenonai ?

Xenonai / ksenonai – tai naujoviškas būdas apšviesti automobilio žibintus. Tačiau xenonai / ksenonai gali būti naudojami ir plačiau, kaip antai motociklų, sunkvežimių, traktorių ir kitos auto/moto, žemės ūkio technikos pagrindiniame ar papildomame apšvietime.

Xenonai / ksenonai susideda iš lemputės ir aukštos įtampos bloko. Lemputės naudojamos jau senai buityje ir automobiliuose, čia nėra nieko naujo ar neįprasto. Tačiau xenonų sistemoje būtina grandis yra aukštos įtampos xenonų blokas. Xenonų lemputės viduje yra specialios dujos, užpildytos xenono ir gyvsidabrio dujomis. Kad jas uždegti būtina labai aukšta įtampa (apie 20.000 Voltų). Uždegus dujas yra paduodama apie 85V  įtampa, jos užtenka, kad palaikyti xenonų lemputę veikiančia.

Paprasta senovinė lemputė buvo mažai efektyvi, ji mažai energijos skyrė apšvietimui, o daugiau – kaitimui. Naujo tipo, xenoninė lemputė šviečia daug efektyviau, tuo pačiu mažiau kaista, nei paprasta ar halogeninė lemputė. Xenonai naudoja 35W energijos, halogeninė lemputė naudoja 55W, tačiau xenonai šviečia iki 3 kartų stipriau, nei senono tipo lemputės. Tai ypač aktualu esant blogam kelio apšvietimui , esant rūkui ar lyjant.

Xenonų lempučių ar blokelių pakeitimas nereikalauja daug žinių ar įgudžių, mūsų parduodamos xenonų sistemos labai lengvai pakeičiamos net neturint tam specialaus pasirengimo. Svarbiausia žinoti, kad negalima sistemos montuoti, kai yra įjungtos šviesos, nes galima gauti aukštos įtampos iškrova. Tačiau, nors ji ir yra labai didelė, apie 20000 Voltų, tačiau yra labai trumpalaikė (sekundžių dalys), todėl net ir „gavus per nagus“ tai nėra mirtina, ar kitaip sukeliantis sužalojimus patyrimas. Taip pat reikia nepamiršti, kad negalima liesti lemputės stiklo rankomis, nes pasilikę nuo rankų riebalai gali sutrumpinti lemputės tarnavimo laiką.

Kitas didelis xenonų privalumas yra jų tarnavimo laikas, kuris yra neretai virš 5 kartų ilgesnis nei paprastų halogeninių lempučių.

Copyright © 2005 - 2017 m. www.xenon.lt. Visos teisės saugomos įstatymo. Platinant svetainėje paskelbtą informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse, privaloma aiški nuoroda į "www.xenon.lt" kaip informacijos šaltinį.

© Xenon.lt

Mokėjimo būdai