+370-645-16666
SUSISIEKITE

Automobilių halogeninės lemputės

2017-05-18

Automobiliams skirtos halogeninės lemputės yra įvairių tipų – H1 , H3 , H4, H7 , H8 , H11 , 9005 , HB3 , 9006 , HB4 ir kitokios. 1959 metais “General Electric” kompanija sukūrė ir užpatentavo patentavo pirmają buityje naudojamą halogeninę lemputę. Netrukus halogeninės lemputės pradėtos naudoti ir automobiliuose, automobilių apšvietime. Pradžioje išorėje, o po to plačiai ir automobilių, sunkvežimių ir kitų transporto priemonių viduje.

Automobilių halogeninių lempučių yra įvairių rūšių ir jos žymimos raidele H ir skaičiumi prie jos. Kai kurios automobilių halogeninės lemputės žymimos ir kitokiais simboliais, be H raidės, kaip antai 9005 , 9006 , 9007 lemputės. Šio tipo lemputės dažniausiai naudojamos yra Šiaurės Amerikoje, o jei tos paties tipo lemputės yra naudojamos Europoje, jos turi Europietiškus atitikmenis (HB3, HB4, HB5 ir t.t.).

Šiuo metu yra naudojami trys automobilių ir kitų transporto priemonių apšvietimo būdai: halogeninės, ksenono (XENON) ir šviestukų (LED). Halogeninės automobilių lemputės yra naudojamos iki šiol net ir pačiuose naujausiuose automobiliuose, nors tai yra pats seniausias ir mažiausiai efektyvus būdas. Tačiau per savo daugiau, nei 50 metų gyvavimo laikotarpį jos nemažai patobulėjo. Atsirado baltesnių spalvų, didesnio galingumo halogeninių lempučių. Kai kurios automobilių halogeninės lemputės šviečia net iki 150 procentų stipriau, nei paprastos halogeninės lemputės. Halogeninių lempučių didžiausias pliusas – jos yra pigiausias šviesos šaltinis, žymiai pigesnis už XENON lemputes ir nepalyginamai pigiau už LED lemputes. Vienintelis jų minusas yra trumpiausias ilgaamžiškumas – jos tarnauja iki 5 kartų trumpiau už xenon lemputes ir iki 100 kartų trumpiau, nei automobilių LED lemputės. Tačiau rinkoje atsirado kokybiškų automobilių halogeninių lempučių, kurios tarnauja 4 kartus ilgiau, nei paprastos halogeninės lemputės, ir kainuoja jos ne ką brangiau, nei paprastos.

Taip, kad turime išvadą – kad automobilių halogeninės lemputės, nors ir būdamos pačiu seniausių iš iki šiol gyvuojančių automobilių apšvietimo būdų, jos išlieka vis dar populiarios ir tik po truputį užleidžia savo pozicijas energetiškai efektyvesnioms XENON ir LED lemputėms.

 

Copyright © 2005 - 2017 m. www.xenon.lt. Visos teisės saugomos įstatymo. Platinant svetainėje paskelbtą informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse, privaloma aiški nuoroda į "www.xenon.lt" kaip informacijos šaltinį.

© Xenon.lt

Mokėjimo būdai