+370-645-16666
SUSISIEKITE

Automobilių LED lemputės

2017-05-18

LED šviesos šaltinis vis labiau yra naudojamas automobiliuose. Kiekvienais metais vis daugiau automobilių iš gamyklos išvažiuoja jau su įmontuotais LED žibintais. Naujausios kartos MERCEDES BENZ S klasės automobilis buvo pirmasis, kuriame buvo tik LED šaltinio apšvietimas. Dabar turbūt nesutiksi net pigiausios klasės naujo automobilio, kuriame nebūtų LED lempučių.

Viso to pradžia įvyko 1990 metais, kai automobiliuose pradėti yra montuoti papildomi STOP žibintai, kuriuose buvo naudojamas LED lempučių apšvietimas. Ir tai buvo ne tik naujausias mados klyksmas, bet tuo pačiu ir nauji saugumo standartai, nes šie papildomis STOP LED žibintai įsijungdavo žymiai greičiau, nei paprastos halogeninės lemputės, naudotos STOP žibintuose. Ko pasekoje iš paskos važiuojantys automobiliai daug greičiau suprasdavo, kad priekyje esantis automobilis pradeda stabdyti.

Ištobulėjus LED žibintams – 2000 metais jie pradėti naudoti ir automobilių galiniuose žibintuose. Jie atliko tą pačią misiją, kaip ir papildomi žibintai – daug greičiau iįijungdavo, šviesdavo daug stirpriau ir nepalyginamai ilgiau. Visiems klientams tai labai patiko ir jie buvo pasirengę už visą tai mokėti nemažas papildomas pinigų sumas.

Taip pamažu automobilių LED lemputės tobulėjo ir vėl po dešimties metų, apie 2010 metus LED lemputės buvo pradėtos montuoti ir į priekinius automobilių žibintus bei automobilių viduje. Pradžioje LED žibintai dar švietė silpniau, nei XENON žibintai, tačiau su laiku juos aplenkė ir pasiūlė daug, iki šiol neregėtų funkcijų, kaip antai priekyje važiuojančio automobilio „iškirpimas“ – priekyje važiuojantis automobilio vairuotojas yra neakinamas, o viskas aplink hį yra stipriai apšviečiama.

Didžiausias iššūkis buvo aušinti šias naujas LED lemputes, nes jos ypatingai bijo perkaitimo. Tam buvo panaudoti dideli, dažniausiai aliuminio pagrindu naudojami radiatoriai. Dar viena automobilių LED lempučių trumpesnio tarnavimo laiko priežastis – įtampos svyravimas. Tam sumažinti yra statomi specialūs įtampos lygintuvai, kurie užtikrina tvarkingą ir ilgaamžį automobilių LED lempučių tarnavimo laiką.

 

Copyright © 2005 - 2017 m. www.xenon.lt. Visos teisės saugomos įstatymo. Platinant svetainėje paskelbtą informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse, privaloma aiški nuoroda į "www.xenon.lt" kaip informacijos šaltinį.

© Xenon.lt

Mokėjimo būdai