+370-645-16666
SUSISIEKITE

Automobilių lempučių artimiausia ateitis

2016-03-22

LED automobilių lemputės jau nėra tokia nauja technologija, bet ji vis tobulėja ir skinasi sau kelią į priekį. O konkurencija yra nemaža – ir XENON ir paprastos, senos geros halogeninės lemputės nenori užleisti savo pozicijų. Mokslininkų naujausių tyrimų metu nustatyta, kad ateinančius penkerius metus LED labai iš lėto didins savo tenkančią apšvietimo dalį tarp šių trijų apšvietimo būdų. Labiausiai mažės paprastų halogeninių lempučių panaudojimas automobiliuose. Šnekant apie automobilio priekinę dalį, tai yra kelio apšvietimui skirtus žibintus – čia ateinančius penkerius metus ir toliau karaliaus XENON, LED žibintai po truputį artės prie XENON lempučių, atimdami vis didesnę rinkos dalį iš halogeninių lempučių. Halogenai artimosios, ilgosioms ir priešrūkinėms šviesoms naujuose automobiliuose bus naudojami vis rečiau ir rečiau. XENON lempučių dalis didės lėčiau, LED lempučių dalis priekiniuose žibintuose didės stipriau, po truputį pasiekiant XENON lempučių užimamą rinkos dalį.

Iš viso to iškyla klausimas – kodėl LED lemputės, kurios yra energetiškai efektyvesnės, nei XENON lemputės, taip palyginti lėtai populiarėja? Taip yra daugiausiai todėl, kad LED lemputės automobiliuose turi viena didžiausių problemų – perkaitimą. Automobilių žibintai turi mažai vietos šilumai išstumti. O LED lemputės yra labai jautrios perkaitimui. Kad LED lemputės neperkaistų yra sugalvota nemažai variantų. Vienose vietose naudojamos varinės plokštelės, kituose ventiliatoriai, kurie įsijungia, kai LED lemputės temperatūra pradeda didėti, kitur naudojami radiatoriai. Žinoma geriausiai yra, kai panaudojama kiek tik įmanoma daugiau aušinimo variantų vienoje vietoje. Ir jei LED lemputė neperkais – ji tarnaus labai ilgai. Dažniausiai tiek pat laiko, kiek tarnauja ir pats automobilis. Taip galima sakyti, kad LED lemputės automobilyje, jei jos yra pagamintos apgalvotai ir tvarkingai – jos tarnauja amžinai, tai yra tiek pat, kiek ir automobilis. Labai dažnai šilumos nuvedimas yra labai apsunkintas, kartais net neįmanomas, todėl automobilių gamintojai renkasi senesnes, laiko patikrintas technologijas – XENON ir halogenines lemputes. Jų pagaminimo savikaina yra nukritusios iki žemiausio įmanomo lygio, nes suveikia masto gamybos ekonominis efektas – XENON jau yra ištobulinta technologija.

Copyright © 2005 - 2017 m. www.xenon.lt. Visos teisės saugomos įstatymo. Platinant svetainėje paskelbtą informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse, privaloma aiški nuoroda į "www.xenon.lt" kaip informacijos šaltinį.

© Xenon.lt

Mokėjimo būdai