+370-645-16666
SUSISIEKITE

Kas šviečia geriau: Ksenonai, automobilių LED ar paprastos lemputės?

Kas šviečia geriau: Ksenonai, automobilių LED ar paprastos lemputės ?

Iki XX amžiaus dešimtojo dešimtmečio geriausia kas buvo sukurta automobilio šviesoms – buvo halogeninės lemputės. Dabar tai jau pasenusi technologija, nors ir šiuo metu – tai labiausiai paplitęs automobilių lempučių tipas. Turbūt taip yra todėl, kad tai – pigiausia esanti automobilių žibintų šviesų technologija. Yra daugybė halogeninių lempučių tipų: H1, H3, H4, H7, H8, H13, 9006 (HB4), 9007 (HB5) ir kitų, kurių pavadinime yra raidė „H“.

XX amžiaus dešimtajame dešimtmetyje Audi, BMW,  Mercedes, Lexus automobilių gamintojai pradėjo montuoti į savo naujausių automobilių žibintus ksenon sistemas. Tai buvo technologinis perversmas, už kurį šių automobilių pirkėjai buvo pasiryžę mokėti didelius pinigus. Neretai vien tik ši papildoma opcija kainavo tiek, kiek statistiškai vidutiniškai žmogus uždirbdavo per metus. Po truputį ksenon technologija pigo ir ksenonai jau nekainuoja tiek, kiek kainavo prieš dešimt - penkiolika metų.

Tačiau ir šiais laikais automobiliuose paprasta halogeninė lemputė yra dažniausiai montuojama ir į naujus automobilius, nors ksenon lemputės ir ksenoninės sistemos stipriai populiarėja naujų automobilių žibintuose. Ksenoninės sistemos pinga ne tik pas mus, www.xenon.lt , bet už ksenoninius žibintus mažiau reikia primokėti ir perkant naują automobilį iš salono. Dažnai automobilių gamintojai ir jų atstovai siūlo pirkti perdegusias originalias ksenonines lemputes D1S, D2S, D3S, D4S už labai didelę kainą – pas mus jas įsigysite žymiai pigiau. Galima pirkti ir originalias Philips ar Osram ksenonines lemputes, galima rinktis ir iš pigesnių geriausias Vertex firmos ksenon lempučių, kurių kaina daugiau nei dvigubai mažesnė, nei originalių lempučių, tačiau jos tikrai nėra dvigubai blogesnės ar dvigubai silpniau šviečia. Ir vienu ir kitu atveju Jūs gausite gerą kainą ir ilgalaikį ksenon automobilių žibintų darbą.

Šiuo metu labai populiarėja LED automobiliui (angliškai – Light Emitting Diod) diodinės lemputės. Pirmiausia buvo pradėta montuoti led lemputes į automobilių galinius žibintus, posūkio žibintus, automobilio salono apšvietimui, gabaritų šviesose, numerio apšvietimui, po to į priekyje esančias dienos šviesos lempas (angliškai Daylight Running Lights - DRL). Dabar Audi, BMW pradėjo šio tipo apšvietimo lemputes montuoti jau ir į artimųjų šviesų, ilgųjų šviesų, dienos šviesų automobilių žibintus. Tai dar gana nauja technologija, tačiau dauguma tuo klausimu dirbančių žmonių ir mokslininkų tvirtina, kad LED yra viso mūsų apšvietimo ateitis. Ne tik automobiliuose, bet ir visur, kur tik yra naudojamas apšvietimas. Nes LED – šiuo metu yra geriausias švietimo – energijos panaudojimo santykis. Apie LED daugiau aprašysime tolesniuose straipsniuose, skirtuose mūsų klientams, nes tai yra labai įdomi ir ypač aktuali šiuo metu tema.

Kodėl LED lemputės automobiliui neišstumia ksenoninių lempučių iš rinkos? Juk rinkoje yra negailestingi dėsniai – laimi tik geriausias. Taip yra dėl to, kad neišspręsta dar problema su LED lempučių kaitimu. Jos šviečia gerai, tačiau ir kaista stipriai. Kur tik įmanoma būtina yra naudoti aušinimo radiatorius, ir visus kitus LED automobiliui lempučių aušinimo būdus. Tačiau ne visada yra technologiškai įmanoma tai padaryti.

Taigi, kol nebus išspręsta su LED perkaitimu susijusių problemų – ksenon lemputės išliks populiariausios ir geriausiai tinkančios automobilių žibintų apšvietimui. Ypač dabar, kai ši technologija taip išpopuliarėjo, ir pasiekė geriausią kainos – švietimo kokybės santykį. O automobiliuose LED lemputes šiuo metu geriausia naudoti ten, kur nereikia labai didelio galingumo – dienos šviesos lempose (DRL), gabaritų šviesose, posūkių lemputėse, numerio apšvietime, salono apšvietime. Visuose šiuose automobilio LED apšvietimuose Jūs gausite naujovišką baltą LED lempučių apšvietimą, kuris bus galingesnis nei paprastas geltonas, naudos mažiau energijos ir švies daug ilgiau, nei paprasta geltona lemputė.

Taigi apibendrinkime:

Artimose, ilgose šviesose šiuo metu yra geriausia – ksenoninės lemputės

Dienos šviesos lempose, numerio apšvietimui, gabaritų, salono apšvietimui, ir kitur, kur nereikia ypač didelio galingumo – geriausia naudoti – LED, skirtus automobiliui.

Copyright © 2005 - 2017 m. www.xenon.lt. Visos teisės saugomos įstatymo. Platinant svetainėje paskelbtą informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse, privaloma aiški nuoroda į "www.xenon.lt" kaip informacijos šaltinį.

© Xenon.lt

Mokėjimo būdai