+370-645-16666
SUSISIEKITE

Koks ksenon spalvos spektras yra geriausias ?

Koks ksenon spalvos spektras yra geriausias ?

Daugelis žmonių užduoda šį klausimą sau ir mums, prieš pirkdami ksenon.

Į jį atsakyti vienareikšmiškai tikrai negalima. Vieniem žmonėms juk reikia, kad ksenon šviestų kuo stipriau, kitiems reikia, kad automobilių žibintų švietime būtų kiek nors melsvumo. Treti renkasi tarp švietimo intensyvumo ir automobilių žibintų skleidžiamo melsvumo. Taip vadinamo „aukso viduriuko“. Dar kiti nori labai gero kelio apšvietimo esant blogoms oro sąlygoms (lietui, rūkui, sniegui, šlapdribai). Kiekvienam savas pasirinkimas. Mes negalime Jums liepti rinktis vieną ar kitą spalvą. Tačiau galime ir norime Jums padėti pasirinkti Jums tinkamą ksenon spalvos spektrą.

Ksenon spalvos temperatūra, būdinga šviesos šaltiniui, nustatoma suvokiama akimis spalva. Kiekviena spalva turi savo temperatūrą, matuojamą Kelvinais. Tačiau čia svarbu neapsigauti – kuo daugiau K (Kelvinų) , tuo nėra daugiau švietimo intensyvumo. Žmogaus akis sudaryta taip, kad matytų geriausiai Saulės švietimo spalvoje, tai yra žmogus geriausiai mato baltą spalvą.

Švietimo intensyvumas yra matuojamas Liumenais (Lm). Kuo daugiau Liumenų (Lm) - tuo stipriau šviečia lemputė. Švietimo intensyvumas Liumenais apibūdina ne tik ksenon lemputes, bet ir paprastas, LED ir kitokio tipo lemputes.

Ksenon spalvos modelis nusako, kaip turėtų šviesti ksenon išlydžio lemputės viduje esančios ksenono ir gyvsidabrio dujos. Galima pasirinkti iš daug gamintojo siūlomų spalvos spektrų. Dažniausiai pasitaikantys spalvos spektrai ir apšvietimo intensyvumas yra:

 

4300K – Balta su geltonu atspalviu (pieno baltumo spalva) - švietimo intensyvumas 3200Lm

5000K – Balta - švietimo intensyvumas 3100Lm

6000K – Balta su melsvumo atspalviu (melsvai kristalinė) - švietimo intensyvumas 2900Lm

8000K – Melsva - švietimo intensyvumas 2500Lm

Kuo aukštesnė spalvos spektro temperatūra, tuo labiau ji bus labiau melsva, mažiau gelsva, ir tuo blogiau matoma žmogaus akių.

Taip pat – kuo aukštesnė švietimo spektro temperatūra – tuo mažesnis ksenon švietimo ryškumas.

Gamykliniai ksenon būna 4300K – 4700K (tai yra 3200Lm - 3100Lm švietimo intensyvumo), priklausomai nuo gamintojo ir gamyklinių ksenon lempučių tipo ir modelio. Jei montuodami ksenon norite pasiekti aukščiausią matomos spalvos ryškumą –www.xenon.lt siūlo montuoti 4300K spalvos spektro ksenon lemputes ir komplektus. Montuojant 5000K ksenon lemputes ir komplektus šviesos srauto intensyvumo „praradimas“ yra minimalus – dėl to tai irgi geras pasirinkimas norint maksimaliai apšviesti kelią prieš save, todėl 5000K – irgi neblogas pasirinkimas.

Tačiau nepaisant viso to, Lietuvoje yra populiariausias spalvos spektras  - 6000K. Tai yra švelniai melsva spalva. Daugeliui klientui tai yra priimtinas spalvos spektras dėl savo spalvos, kuri yra ne panaši į paprastas halogenines lemputes. Nemažai klientų nori, kad jų ksenon lemputės šviestų „kaip ksenon“, o ne kaip paprasta lemputė. Esant lemputės spalvos spektrui 6000K – šviesos praradimas palyginus su 4300K yra apie 15%, tačiau vis tiek šios ksenon lemputės švies daug stipriau, nei paprastos 55 W halogeninės lemputės. 6000K lemputės neblogas pasirinkimas yra esant geroms aplinkos sąlygoms, tačiau blogesnis pasirinkimas yra esant blogesniam aplinkiniui orui. Esant lauke rūkui, sniegui, šlapdribai ar lietui – mėlyną spalvą labiau sugers šios nepalankios aplinkos sąlygos. 4300K spalvos spektro ksenon šviečia geriausiai esant blogoms ir ypač blogomis oro sąlygomis, kuriomis ir labiausiai reikia geriausio kelio apšvietimo.

Tačiau ne viskas priklauso nuo spalvos spektro, svarbu atsižvelgti ir į žibintų skleidžiamą šviesos intensyvumą. Reflektorio tipo žibintai švies visą laiką stipriau, nei  lęšinio tipo žibintai. Taip pat ir įvairių modelių žibintai šviečia labai skirtingai.

Copyright © 2005 - 2017 m. www.xenon.lt. Visos teisės saugomos įstatymo. Platinant svetainėje paskelbtą informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse, privaloma aiški nuoroda į "www.xenon.lt" kaip informacijos šaltinį.

© Xenon.lt

Mokėjimo būdai